Quantcast

Žiniasklaida: „užsienio įtakos“ įstatymą svarstančiame Sakartvelo parlamente vėl kilo muštynės

Prieštaringai vertinamą „užsienio įtakos“ įstatymą antradienį svarstančiame Sakartvelo parlamente vėl kilo parlamentarų muštynės, pranešė kartvelų transliuotojas „Mtavari“.

Antradienį valdantieji planuoja priimti įstatymą dėl užsienio įtakos nevyriausybinėms organizacijoms, nepaisant kelias savaites trunkančių protestų ir didėjančios įtampos.

Per posėdį valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ atstovas Dito Samcharadzė susipešė su opozicijos atstovais, parodė „Mtavari“. Anot kanalo, parlamentaras ėmėsi necenzūrinės leksikos ir smurto dėl „Vieningojo nacionalinio judėjimo“ pirmininko Levano Chabeišvilio kalbos, į peštynes įsitraukė ir kiti parlamentarai. Paskelbta techninė pertrauka.

Tuo metu prie parlamento pastato tęsiasi protestai.

Tai jau antros muštynės Sakartvelo parlamente, kol svarstomas minimas įstatymas. Praėjusį mėnesį per parlamento komiteto posėdį dėl minimo įstatymo projekto užfiksuota, kaip opozicijos parlamentaras smogia į galvą valdančiosios partijos įstatymų leidėjui.

Sakartvelo premjeras Iraklis Kobachidzė anksčiau pareiškė, kad antradienį Kaukazo šalies parlamentas priims „užsienio įtakos“ įstatymą.

Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, atsiribojusi nuo valdančiosios partijos politikos, pažadėjo vetuoti įstatymą, jei jis bus oficialiai priimtas per trečiąjį svarstymą. Tačiau valdančioji partija turi pakankamai parlamentarų, kad galėtų atmesti veto.

Įstatymą oponentai pasmerkė kaip panašaus represinio teisės akto Rusijoje dėl „užsienio agentų“, kuriuo Maskva slopina kritikus ir siekia užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą, analogą.

Protestuotojai, daugiausia jaunimas, yra įsiutę dėl įstatymo projekto, sakydami, kad jis sužlugdys Kaukazo šalies viltį įstoti į Europos Sąjungą ir reikš demokratijos pabaigą šalyje.

Valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“, kuri pernai buvo priversta atsisakyti panašaus įstatymo projekto dėl didžiulio visuomenės pasipriešinimo, tvirtina kad juo siekiama tik padidinti pilietinių grupių finansavimo iš užsienio skaidrumą.

Jei įstatymas bus priimtas, visos nepriklausomos nevyriausybinės (NVO) ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių