Quantcast

Įvykiai Sakartvele kelia tarptautinį susirūpinimą

Smurtiniai saugumo pajėgų veiksmai prieš protestuotojus Sakartvele sukėlė tarptautinį susirūpinimą. Europos Sąjunga (ES), JAV, Prancūzija ir kitos šalys pareiškė esančios sunerimusios dėl smurto naudojimo prieš demonstrantus.

Trečiadienį dešimtys tūkstančių žmonių Tbilisyje vėl išėjo į gatves, protestuodami prieš „užsienio įtakos“ įstatymą. Nepaisant to, parlamentas ir antruoju svarstymu pritarė ginčytinam įstatymo projektui. Oponentai jame įžvelgia instrumentą persekioti kritikus.

Žmonės per mitingą mojo Sakartvelo ir ES vėliavomis, skambėjo Sakartvelo nacionalinis himnas ir „Odė džiaugsmui“.

Vėliau policija parlamento pastato kieme prieš šimtus demonstrantų panaudojo pipirines ir ašarines dujas bei vandens patrankas. Šie mėgino blokuoti šoninį įėjimą į parlamentą. Jau ir antradienį policija paleido ašarines dujas, buvo sulaikyta apie 60 demonstrantų.

Jėgos naudojimas taikiems susibūrimams ir nuomonės laisvei slopinti yra nepriimtinas.

Protestai kilo dėl Įstatymo projekto, numatančio, kad nevyriausybinės organizacijos turi atskleisti užsienio lėšų šaltinius. Valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ teigia taip siekianti didesnio skaidrumo ir užsienio įtakos kontrolės. Daug demokratijos skatinimo projektų Sakartvele yra finansuojami Vakarų, taip pat ES ir JAV. Kritikai baiminasi, kad šiuo įstatymu gali būti piktnaudžiaujama pagal Maskvos pavyzdį – kad būtų sustabdyti pinigų srautai ir persekiojamos provakarietiškos jėgos.

Protestai prieš įstatymą Sakartvele vyksta jau daug savaičių. Sakartvelas nuo gruodžio yra ES šalis kandidatė. Anot Briuselio, įstatymas kenkia šalies narystės siekiui.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paragino vyriausybę Tbilisyje toliau judėti ES kryptimi. „Sakartvelo piliečiai rodo gilų savo atsidavimą demokratijai. Sakartvelo vyriausybė turi atsižvelgti į šią aiškią žinią“, – rašė U. von der Leyen tinkle „X“. Kartu ji pasmerkė smurtinius veiksmus prieš demonstrantus.

„Jėgos naudojimas taikiems susibūrimams ir nuomonės laisvei slopinti yra nepriimtinas“, – pareiškė ir JAV valstybės departamento atstovas Matthewas Milleris. Jis kaltino valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“ „antivakarietiška retorika“.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija tinkle „X“ teigė, kad Paryžius „susirūpinęs“ stebi situaciją. Ministerija taip pat kritikavo „smurtą prieš demonstrantus“. Sakartvelas esą turi tęsti savo pastangas „atsižvelgiant į gyventojų norą artėti prie Europos Sąjungos“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Flurona [TRUMP 2024]

Flurona [TRUMP 2024] portretas
Bambekli tu teroristus vadini protestuotojais?

Mokslinčius dėl Sakartvelo

Mokslinčius dėl Sakartvelo portretas
Gruzijoje yra 7 sritys,kuriose gyvena šiek tiek skirtingi gruzinai,tarp kurių yra ir kartvelai.Kaip pas mus Aukštaitija,Žemaitija,Dzūkija,Suvalkija.Jeigu mūsų "protingieji" kurmiai imtų ir pavadintų Lietuvą AUKŠTUVA.Kaip reaguotų į tai žemaičiai,dzūkai,suvalkiečiai?Kiltų neramumai.Mūsų Valdžiagyviai,norėdami sukiršinti tas mažas Gruzijos tauteles(jeigu taip galima išsireikšti),į padanges iškelia KARTVELUS.Kieno tai įsakymu daroma(JAV) ir kieno rankomis(URM)?Norima sukelti dar vieną karo ar bent neramumo židinį.

bambeklis

bambeklis portretas
Smurtiniai saugumo pajėgų veiksmai prieš protestuotojus Amerikoje nesukėlė tarptautinį susirūpinimą... ir nesukels.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių